Wgrywam. Proszę czekać....

O MNIE

Zapraszam Cię w podróż po miejscach, które stały mi się szczególnie bliskie, do których wracam odkrywając nowe przestrzenie dla siebie.

Przestrzeń i wielość natury to najcenniejsze doświadczenia moich podróży. I to w nich znajduje pełnię swojej autonomii. Podróżuję od kilku lat, eksplorując głównie kraje skandynawskie. Najbliższa mi, północna Norwegia, sprawiła, że to z nią wiążę swoja przyszłość. Symbioza natury z człowiekiem, zbalansowane krajobrazy to wszystko sprawia, że z ogromną radością rejestruję wszystkie możliwe, dostrzeżone chwile zatrzymane w czasie.

Pasjonuje mnie fotografia emocjonalna. Nie ma znaczenia, czy jest to nasączony ferią znaczeń krajobraz, czy człowiek obok. Przekadrowuję full frame’y do wycinków interesujących mnie zdarzeń, tworzę tryptyki „tych samych miejsc” poddawanych przestrzeni czasu.

Fotografuję od około 25 lat, kiedy to po raz pierwszy zacząłem interesować się fotografią analogową. Otrzymany od ojca stary Zenit stał się przepustką do świata kadrów, przestrzeni widzianych okularem wizjera. Potem była bardziej zaawansowana lustrzanka Practica MTL 5, aż przyszedł czas na pierwszego Nikona. Zakochałem się w możliwościach, najpierw Nikona F80, potem przyszedł czas na zaawansowane Nikony F100 i F5. Do dziś pozostaje wierny systemowi Nikona, zamieniłem jedynie błony fotograficzne na świat cyfrowy.

Czas analogowy to przede wszystkim fotografia portretowa, reportaże i architektura. Cierpliwość i szacunek dla każdej klatki z błony fotograficznej. Z tamtego okresu publikowałem zdjęcia w serwisach online Altphotos (1,3 i 7 miejsce w fotografii 35mm), społeczność fotograficzna Plfoto, wystawy zbiorowe w Amsterdamie, czy w Nowym Jorku. Później zaczęła się era cyfryzacji i zakup pierwszej lustrzanki – Nikona D200. Ograniczenia crop’a spowodowały, że przesiadłem się na pełną klatkę, której pozostaję wierny do dziś.

Obecnie używam:
lustrzanka Nikon D850
lustrzanka Nikon D750
bezlusterkowiec Samsung X1000
Tamron 24-70 2.8
Sigma S 70-200 2.8
Tamron 15-30 2.8
Nikkor 50 1.8
Sigma 50 1.4
Tamron 90 2.8
Nikkor 70-300 4.5-5.6

W wolnych chwilach, fascynuję się też projektowaniem użytkowym – tworzę minimalistyczne formy drewniane , czy odlewy betonowe. Buduję unikatowe rowery pod brandem Arctic Bikes.

Inspiracje
muzyczne: jazz, post rock, rock progresywny, fusion
filmowe: David Lynch, Stanley Kubrick, Stephen Daldry, David Fincher, Lars von Trier, Christopher Nolan
fotograficzne: Fay Godwin, Michael Kenna, Ansel Adams, Sebastiao Salgado, Erez Marom, Ted Gore, Daniel Kordan, Michael Shainblum

Story

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
error: Zdjęcie chronione prawami autorskimi. Wszelkie kopiowanie, wykorzystanie surowo zabronione!